Autorady.skDatabáza áut

Peugeot 406 2003: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 751 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 406 prvýkrát registrovaných v roku 2003.

7 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,3 % áut Peugeot 406 z roku 2003, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Peugeot 406 2003 v skratke

  • Ročník 2003 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 269 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,3 %
malo na STK vážnu chybu
269 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 238 tis. km
+7 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2003

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 406 z roku 2003 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,40 % kontrol
2,40 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,40 % kontrol
2,40 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,46 % kontrol
1,46 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,33 % kontrol
1,33 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,07 % kontrol
1,07 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 19,6 % kontrol
19,6 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 12,4 % kontrol
12,4 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 9,4 % kontrol
9,4 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,7 % kontrol
8,7 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 8,1 % kontrol
8,1 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,9 % kontrol
7,9 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 6,3 % kontrol
6,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,1 % kontrol
5,1 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

406 19999,1 %priemer 9,1 %
406 20009,1 %priemer 9,3 %
406 20019,7 %priemer 8,7 %
406 200210,9 %priemer 8,7 %
406 20039,3 %priemer 8,7 %
406 20048,4 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot 406

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika