Autorady.skDatabáza áut

Peugeot Partner 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 370 pravidelných technických kontrol áut Peugeot Partner prvýkrát registrovaných v roku 2000.

10 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 10,3 % áut Peugeot Partner z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.

Peugeot Partner 2000 v skratke

  • Ročník 2000 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda).
  • Polovica áut má najazdené menej ako 258 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2001, 2002, 2003.
10,3 %
malo na STK vážnu chybu
258 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
+10 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot Partner z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,43 % kontrol
2,43 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,43 % kontrol
2,43 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,62 % kontrol
1,62 %
Smerovky – chybná žiarovka (napr. olúpaná farba), svieti bielo či slabo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,35 % kontrol
1,35 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,35 % kontrol
1,35 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 15,7 % kontrol
15,7 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 15,1 % kontrol
15,1 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,8 % kontrol
10,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 10,0 % kontrol
10,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 10,0 % kontrol
10,0 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,7 % kontrol
5,7 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 5,1 % kontrol
5,1 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Partner 19998,1 %priemer 9,1 %
Partner 200010,3 %priemer 9,3 %
Partner 20017,4 %priemer 8,7 %
Partner 20027,7 %priemer 8,7 %
Partner 20037,1 %priemer 8,7 %
Partner 20049,1 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot Partner

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika