Autorady.skDatabáza áut

Peugeot Partner 2002: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 414 pravidelných technických kontrol áut Peugeot Partner prvýkrát registrovaných v roku 2002.

11 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,7 % áut Peugeot Partner z roku 2002, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Peugeot Partner 2002 v skratke

  • Ročník 2002 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: osvetlenie špz – nesvieti žiadna žiarovka.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 244 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,7 %
malo na STK vážnu chybu
244 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 227 tis. km
−11 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2002

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot Partner z roku 2002 najčastejšie neprešla STK.

Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,45 % kontrol
1,45 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,21 % kontrol
1,21 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,21 % kontrol
1,21 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,21 % kontrol
1,21 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,97 % kontrol
0,97 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 15,9 % kontrol
15,9 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 15,7 % kontrol
15,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 13,5 % kontrol
13,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,1 % kontrol
12,1 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 8,0 % kontrol
8,0 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 7,5 % kontrol
7,5 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,0 % kontrol
7,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Partner 19998,1 %priemer 9,1 %
Partner 200010,3 %priemer 9,3 %
Partner 20017,4 %priemer 8,7 %
Partner 20027,7 %priemer 8,7 %
Partner 20037,1 %priemer 8,7 %
Partner 20049,1 %priemer 8,8 %
Partner 20058,8 %priemer 8,8 %
Partner 200611,6 %priemer 8,5 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot Partner

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika