Autorady.skDatabáza áut

Renault Clio 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 2 133 pravidelných technických kontrol áut Renault Clio prvýkrát registrovaných v roku 2000.

21 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,4 % áut Renault Clio z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.

Renault Clio 2000 v skratke

  • Ročník 2000 je nadpriemerne spoľahlivý – o 21 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda).
  • Polovica áut má najazdené menej ako 169 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,4 %
malo na STK vážnu chybu
169 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
−21 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Renault Clio z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,69 % kontrol
1,69 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,59 % kontrol
1,59 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,84 % kontrol
0,84 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,70 % kontrol
0,70 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,70 % kontrol
0,70 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 25,3 % kontrol
25,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 11,0 % kontrol
11,0 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,2 % kontrol
10,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,1 % kontrol
8,1 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 6,0 % kontrol
6,0 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,6 % kontrol
5,6 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 4,2 % kontrol
4,2 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Clio 199711,5 %priemer 8,8 %
Clio 19988,6 %priemer 9,2 %
Clio 19999,3 %priemer 9,1 %
Clio 20007,4 %priemer 9,3 %
Clio 20016,8 %priemer 8,7 %
Clio 20027,5 %priemer 8,7 %
Clio 20037,9 %priemer 8,7 %
Clio 20048,6 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Renault Clio

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Renault Clio bez hybridu prekvapilo v teste. Ukázalo, že na nízku spotrebu netreba vždy elektrickú pomocHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika