Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Renault Clio: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 69 751 pravidelných technických kontrol a z údajov o 649 656 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

3 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 6,2 % áut Renault Clio, pri rovnako starých autách je to 6,4 %.
6,2 %
áut malo na STK vážnu chybu
147 tis.
bežný nájazd ročníka 2006 (medián)
6,6 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
347
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Clio – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,78 % kontrol
0,78 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,70 % kontrol
0,70 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,65 % kontrol
0,65 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,62 % kontrol
0,62 %
Čap riadenia (rejdový čap) – priečna vôľa väčšia, než je prípustné
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,54 % kontrol
0,54 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 14,1 % kontrol
14,1 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 5,8 % kontrol
5,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 4,3 % kontrol
4,3 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 3,9 % kontrol
3,9 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 3,1 % kontrol
3,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 2,8 % kontrol
2,8 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 2,3 % kontrol
2,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 2,0 % kontrol
2,0 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,0 benzín 67 kW (91 k)
1 178 kg · CO₂ 119 g/km
5,3 l6,6 l275
1,6 hybrid 69 kW (94 k)
1 339 kg · CO₂ 96 g/km
4,3 l5,2 l72
1,5 nafta 74 kW (101 k)
1 265 kg · CO₂ 109 g/km
4,1 l4,9 l0
1,0 LPG 67 kW (91 k)
1 235 kg · CO₂ 108 g/km
6,7 l–0
1,6 hybrid 51 kW (69 k)
1 344 kg · CO₂ 97 g/km
4,3 l5,2 l0
1,0 benzín 49 kW (67 k)
1 114 kg · CO₂ 121 g/km
5,3 l6,1 l0
1,0 LPG 74 kW (101 k)
1 239 kg · CO₂ 109 g/km
6,2 l–0
1,3 benzín 103 kW (140 k)
1 189 kg · CO₂ 123 g/km
5,5 l6,8 l0
1,8 hybrid 80 kW (109 k)
1 346 kg · CO₂ 92 g/km
4,0 l–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Clio 2000169 tis. km
Clio 2002174 tis. km
Clio 2004163 tis. km
Clio 2006147 tis. km
Clio 2008140 tis. km
Clio 2010121 tis. km
Clio 2012111 tis. km
Clio 2014108 tis. km
Clio 201677 tis. km
Clio 201862 tis. km
Clio 202045 tis. km
Clio 202236 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 47 z 32 933 áut (0,14 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Renault Clio bez hybridu prekvapilo v teste. Ukázalo, že na nízku spotrebu netreba vždy elektrickú pomocHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame