Autorady.skDatabáza áut

Renault Clio 2002: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 3 046 pravidelných technických kontrol áut Renault Clio prvýkrát registrovaných v roku 2002.

14 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,5 % áut Renault Clio z roku 2002, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Renault Clio 2002 v skratke

  • Ročník 2002 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 174 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,5 %
malo na STK vážnu chybu
174 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 227 tis. km
−14 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2002

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Renault Clio z roku 2002 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,31 % kontrol
1,31 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,25 % kontrol
1,25 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,12 % kontrol
1,12 %
Svetlomety – poškodené sklo či teleso ovplyvňuje svietenie
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,85 % kontrol
0,85 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,76 % kontrol
0,76 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 24,5 % kontrol
24,5 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 11,0 % kontrol
11,0 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 8,8 % kontrol
8,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,1 % kontrol
6,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,6 % kontrol
5,6 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 3,8 % kontrol
3,8 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 3,8 % kontrol
3,8 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Clio 19988,6 %priemer 9,2 %
Clio 19999,3 %priemer 9,1 %
Clio 20007,4 %priemer 9,3 %
Clio 20016,8 %priemer 8,7 %
Clio 20027,5 %priemer 8,7 %
Clio 20037,9 %priemer 8,7 %
Clio 20048,6 %priemer 8,8 %
Clio 20057,1 %priemer 8,8 %
Clio 20068,1 %priemer 8,5 %

← Všetky ročníky a motory Renault Clio

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Renault Clio bez hybridu prekvapilo v teste. Ukázalo, že na nízku spotrebu netreba vždy elektrickú pomocHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika