Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Caravelle 1999: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 042 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Caravelle prvýkrát registrovaných v roku 1999.

43 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 5,2 % áut Volkswagen Caravelle z roku 1999, pri rovnako starých autách je to 9,1 %.

Volkswagen Caravelle 1999 v skratke

  • Ročník 1999 je nadpriemerne spoľahlivý – o 43 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 403 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
5,2 %
malo na STK vážnu chybu
403 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 226 tis. km
−43 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1999

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Caravelle z roku 1999 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,82 % kontrol
1,82 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,54 % kontrol
1,54 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,86 % kontrol
0,86 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,77 % kontrol
0,77 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,58 % kontrol
0,58 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,5 % kontrol
13,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,8 % kontrol
11,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 11,0 % kontrol
11,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,4 % kontrol
9,4 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 8,0 % kontrol
8,0 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 7,9 % kontrol
7,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,1 % kontrol
6,1 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,4 % kontrol
5,4 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Caravelle 19968,6 %priemer 9,0 %
Caravelle 19976,6 %priemer 8,8 %
Caravelle 19987,1 %priemer 9,2 %
Caravelle 19995,2 %priemer 9,1 %
Caravelle 20009,1 %priemer 9,3 %
Caravelle 20015,5 %priemer 8,7 %
Caravelle 20026,8 %priemer 8,7 %
Caravelle 20036,0 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Caravelle

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika