Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Caravelle 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 911 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Caravelle prvýkrát registrovaných v roku 2000.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 9,1 % áut Volkswagen Caravelle z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.

Volkswagen Caravelle 2000 v skratke

  • Ročník 2000 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 383 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 1997, 1998, 1999, 2001, 2002, 2003.
9,1 %
malo na STK vážnu chybu
383 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
−2 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Caravelle z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,85 % kontrol
2,85 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,63 % kontrol
2,63 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,43 % kontrol
1,43 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,10 % kontrol
1,10 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,88 % kontrol
0,88 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,7 % kontrol
14,7 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 13,6 % kontrol
13,6 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 11,0 % kontrol
11,0 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 9,9 % kontrol
9,9 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,7 % kontrol
9,7 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 8,9 % kontrol
8,9 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 7,2 % kontrol
7,2 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,2 % kontrol
6,2 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Caravelle 19968,6 %priemer 9,0 %
Caravelle 19976,6 %priemer 8,8 %
Caravelle 19987,1 %priemer 9,2 %
Caravelle 19995,2 %priemer 9,1 %
Caravelle 20009,1 %priemer 9,3 %
Caravelle 20015,5 %priemer 8,7 %
Caravelle 20026,8 %priemer 8,7 %
Caravelle 20036,0 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Caravelle

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika