Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Golf 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 12 374 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Golf prvýkrát registrovaných v roku 2000.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 9,4 % áut Volkswagen Golf z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.
9,4 %
malo na STK vážnu chybu
272 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
+2 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Golf z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,66 % kontrol
1,66 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,45 % kontrol
1,45 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,43 % kontrol
1,43 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,43 % kontrol
1,43 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,37 % kontrol
1,37 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,1 % kontrol
13,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,8 % kontrol
11,8 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,5 % kontrol
10,5 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,4 % kontrol
9,4 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,3 % kontrol
9,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 7,6 % kontrol
7,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,6 % kontrol
7,6 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,5 % kontrol
5,5 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Golf 19968,2 %priemer 9,0 %
Golf 19979,4 %priemer 8,8 %
Golf 19989,5 %priemer 9,2 %
Golf 19999,4 %priemer 9,1 %
Golf 20009,4 %priemer 9,3 %
Golf 20019,1 %priemer 8,7 %
Golf 20028,2 %priemer 8,7 %
Golf 20038,2 %priemer 8,7 %
Golf 20048,8 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Golf

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Máš Golf či Octaviu na 17-palcových kolesách? AvD otestoval 15 zimných pneumatík, tri neodporúčaADAC otestoval nový Golf 2.0 TDI: Nameraná spotreba ukazuje, prečo diesel ešte nekončíHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika