Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Golf 2001: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 11 465 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Golf prvýkrát registrovaných v roku 2001.

4 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,1 % áut Volkswagen Golf z roku 2001, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.
9,1 %
malo na STK vážnu chybu
268 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 239 tis. km
+4 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2001

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Golf z roku 2001 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,70 % kontrol
1,70 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,24 % kontrol
1,24 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,14 % kontrol
1,14 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,12 % kontrol
1,12 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,93 % kontrol
0,93 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,4 % kontrol
13,4 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 9,8 % kontrol
9,8 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,5 % kontrol
9,5 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,1 % kontrol
9,1 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 7,6 % kontrol
7,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,1 % kontrol
7,1 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,7 % kontrol
5,7 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Golf 19979,4 %priemer 8,8 %
Golf 19989,5 %priemer 9,2 %
Golf 19999,4 %priemer 9,1 %
Golf 20009,4 %priemer 9,3 %
Golf 20019,1 %priemer 8,7 %
Golf 20028,2 %priemer 8,7 %
Golf 20038,2 %priemer 8,7 %
Golf 20048,8 %priemer 8,8 %
Golf 20059,1 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Golf

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Máš Golf či Octaviu na 17-palcových kolesách? AvD otestoval 15 zimných pneumatík, tri neodporúčaADAC otestoval nový Golf 2.0 TDI: Nameraná spotreba ukazuje, prečo diesel ešte nekončíHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika