Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Lupo 1999: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 721 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Lupo prvýkrát registrovaných v roku 1999.

20 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 11,0 % áut Volkswagen Lupo z roku 1999, pri rovnako starých autách je to 9,1 %.

Volkswagen Lupo 1999 v skratke

  • Ročník 1999 má o 20 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 200 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2000.
11,0 %
malo na STK vážnu chybu
200 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 226 tis. km
+20 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1999

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Lupo z roku 1999 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,50 % kontrol
2,50 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,22 % kontrol
2,22 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,94 % kontrol
1,94 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,66 % kontrol
1,66 %
Výfuk – zjavne netesný
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,39 % kontrol
1,39 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 25,2 % kontrol
25,2 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,6 % kontrol
13,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,9 % kontrol
11,9 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,6 % kontrol
7,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,3 % kontrol
7,3 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,9 % kontrol
6,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 4,6 % kontrol
4,6 %
Dvere – uvoľnené alebo opotrebované pánty, bez vplyvu na funkciu
pri 4,4 % kontrol
4,4 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Lupo 199911,0 %priemer 9,1 %
Lupo 20009,0 %priemer 9,3 %
Lupo 20019,4 %priemer 8,7 %
Lupo 200212,6 %priemer 8,7 %
Lupo 200310,2 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Lupo

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika