Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Polo 1999: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 109 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Polo prvýkrát registrovaných v roku 1999.

10 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,2 % áut Volkswagen Polo z roku 1999, pri rovnako starých autách je to 9,1 %.

Volkswagen Polo 1999 v skratke

  • Ročník 1999 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 162 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,2 %
malo na STK vážnu chybu
162 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 226 tis. km
−10 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1999

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Polo z roku 1999 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,71 % kontrol
1,71 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,53 % kontrol
1,53 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,35 % kontrol
1,35 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,26 % kontrol
1,26 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,08 % kontrol
1,08 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,6 % kontrol
13,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,6 % kontrol
11,6 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 9,7 % kontrol
9,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,8 % kontrol
8,8 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,2 % kontrol
7,2 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,0 % kontrol
7,0 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,9 % kontrol
6,9 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 4,9 % kontrol
4,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Polo 19957,9 %priemer 8,8 %
Polo 19969,6 %priemer 9,0 %
Polo 199710,6 %priemer 8,8 %
Polo 19989,1 %priemer 9,2 %
Polo 19998,2 %priemer 9,1 %
Polo 20008,5 %priemer 9,3 %
Polo 20018,6 %priemer 8,7 %
Polo 200210,1 %priemer 8,7 %
Polo 20039,2 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Polo

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Volkswagen sa konečne spamätal. Tlačidlá sú späť a ID. Polo vracia do auta to, čo tam celé roky chýbaloHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika