Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Polo 2001: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 2 985 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Polo prvýkrát registrovaných v roku 2001.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 8,6 % áut Volkswagen Polo z roku 2001, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Volkswagen Polo 2001 v skratke

  • Ročník 2001 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda).
  • Polovica áut má najazdené menej ako 178 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,6 %
malo na STK vážnu chybu
178 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 239 tis. km
−1 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2001

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Polo z roku 2001 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,71 % kontrol
1,71 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,17 % kontrol
1,17 %
Výfuk – zjavne netesný
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,94 % kontrol
0,94 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,90 % kontrol
0,90 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,70 % kontrol
0,70 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 18,6 % kontrol
18,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,3 % kontrol
12,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 8,1 % kontrol
8,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,2 % kontrol
7,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,9 % kontrol
6,9 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,3 % kontrol
6,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,8 % kontrol
5,8 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Polo 199710,6 %priemer 8,8 %
Polo 19989,1 %priemer 9,2 %
Polo 19998,2 %priemer 9,1 %
Polo 20008,5 %priemer 9,3 %
Polo 20018,6 %priemer 8,7 %
Polo 200210,1 %priemer 8,7 %
Polo 20039,2 %priemer 8,7 %
Polo 20048,5 %priemer 8,8 %
Polo 20059,4 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Polo

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Volkswagen sa konečne spamätal. Tlačidlá sú späť a ID. Polo vracia do auta to, čo tam celé roky chýbaloHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika