Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Polo 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 3 962 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Polo prvýkrát registrovaných v roku 2004.

4 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,5 % áut Volkswagen Polo z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Volkswagen Polo 2004 v skratke

  • Ročník 2004 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 173 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,5 %
malo na STK vážnu chybu
173 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
−4 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Polo z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,52 % kontrol
2,52 %
Svetlomety – zle uložená či chybná žiarovka, zlý svetelný obraz, oslňuje
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,16 % kontrol
1,16 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,01 % kontrol
1,01 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,93 % kontrol
0,93 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú povolený limit
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,91 % kontrol
0,91 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 21,0 % kontrol
21,0 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 9,8 % kontrol
9,8 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 7,8 % kontrol
7,8 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 7,8 % kontrol
7,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 5,7 % kontrol
5,7 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,5 % kontrol
5,5 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,0 % kontrol
5,0 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 4,8 % kontrol
4,8 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Polo 20008,5 %priemer 9,3 %
Polo 20018,6 %priemer 8,7 %
Polo 200210,1 %priemer 8,7 %
Polo 20039,2 %priemer 8,7 %
Polo 20048,5 %priemer 8,8 %
Polo 20059,4 %priemer 8,8 %
Polo 20069,8 %priemer 8,5 %
Polo 20079,2 %priemer 8,2 %
Polo 20087,7 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Polo

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Volkswagen sa konečne spamätal. Tlačidlá sú späť a ID. Polo vracia do auta to, čo tam celé roky chýbaloHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika