Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Audi A7: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 3 774 pravidelných technických kontrol a z údajov o 5 550 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

26 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 3,3 % áut Audi A7, pri rovnako starých autách je to 4,4 %.
3,3 %
áut malo na STK vážnu chybu
260 tis.
bežný nájazd ročníka 2011 (medián)
7,3 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
7
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

A7 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,58 % kontrol
0,58 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,48 % kontrol
0,48 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,40 % kontrol
0,40 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,26 % kontrol
0,26 %
Pneumatiky – nedostatočná hĺbka dezénu v časti šírky behúňa
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,19 % kontrol
0,19 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 4,0 % kontrol
4,0 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 1,3 % kontrol
1,3 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,9 % kontrol
0,9 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
pri 0,6 % kontrol · ako vážna chyba 0,6 %
0,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 0,5 % kontrol
0,5 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 0,5 % kontrol
0,5 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
pri 0,5 % kontrol · ako vážna chyba 0,5 %
0,5 %
Riadenie – zbiehavosť kolies mimo tolerancie
pri 0,5 % kontrol
0,5 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,0 plug-in hybrid 195 kW (265 k)
2 141 kg · CO₂ 36 g/km
1,6 l7,3 l0
2,0 hybrid 195 kW (265 k)
1 839 kg · CO₂ 180 g/km
7,7 l9,7 l0
2,0 hybrid 150 kW (204 k)
1 835 kg · CO₂ 156 g/km
5,7 l–0
3,0 hybrid 210 kW (286 k)
1 973 kg · CO₂ 180 g/km
6,8 l–7
3,0 hybrid 250 kW (340 k)
1 904 kg · CO₂ 200 g/km
8,7 l10,3 l0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

A7 2011260 tis. km
A7 2012240 tis. km
A7 2013230 tis. km
A7 2014211 tis. km
A7 2015197 tis. km
A7 2016205 tis. km
A7 2017156 tis. km
A7 2018140 tis. km
A7 2019114 tis. km

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame