Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Audi Q2: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 1 182 pravidelných technických kontrol a z údajov o 121 426 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

34 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 1,9 % áut Audi Q2, pri rovnako starých autách je to 2,8 %.
1,9 %
áut malo na STK vážnu chybu
98 tis.
bežný nájazd ročníka 2017 (medián)
7,2 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
50
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Q2 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – kontrolka motora nesvieti po zapnutí alebo hlási poruchu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,42 % kontrol
0,42 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,34 % kontrol
0,34 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,34 % kontrol
0,34 %
Sklo – väčšia prasklina vo výhľade alebo nad 20 mm v stieranej ploche
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,17 % kontrol
0,17 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,17 % kontrol
0,17 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,4 % kontrol
2,4 %
Ostrekovače – zadný nefunguje alebo chýba
pri 0,7 % kontrol
0,7 %
Emisie – kontrolka motora nesvieti po zapnutí alebo hlási poruchu
pri 0,4 % kontrol · ako vážna chyba 0,4 %
0,4 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 0,3 % kontrol
0,3 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Riadenie – zbiehavosť kolies mimo tolerancie
pri 0,2 % kontrol
0,2 %
Sklo – väčšia prasklina vo výhľade alebo nad 20 mm v stieranej ploche
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,5 benzín 110 kW (150 k)
1 382 kg · CO₂ 140 g/km
6,2 l7,2 l36
2,0 nafta 85 kW (116 k)
1 450 kg · CO₂ 128 g/km
4,9 l5,8 l3
2,0 nafta 110 kW (150 k)
1 500 kg · CO₂ 141 g/km
5,4 l6,4 l1
1,0 benzín 81 kW (110 k)
1 326 kg · CO₂ 134 g/km
5,9 l6,7 l0
1,0 benzín 85 kW (116 k)
1 331 kg · CO₂ 134 g/km
5,9 l6,5 l9
2,0 benzín 140 kW (190 k)
1 535 kg · CO₂ 171 g/km
7,5 l8,3 l1

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Q2 201798 tis. km
Q2 201879 tis. km
Q2 201966 tis. km

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame