Hyundai Bayon: spoľahlivosť, poruchy a spotreba
Z 3 057 pravidelných technických kontrol a z údajov o 75 712 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.
Spoľahlivosť podľa ročníka
Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.
Pre čo najčastejšie neprejde STK
Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,20 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,13 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,13 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,10 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,07 % kontrol
Najčastejšie chyby na STK
Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).
pri 0,4 % kontrol
pri 0,2 % kontrol
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
pri 0,1 % kontrol
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
pri 0,1 % kontrol
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
Motory a spotreba
Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.
| Motor | Katalóg | Skutočne | Predaných v SR |
|---|---|---|---|
| 1,0 benzín 74 kW (101 k) 1 183 kg · CO₂ 124 g/km | 5,5 l | 6,4 l | 170 |
| 1,0 hybrid 73 kW (99 k) 1 205 kg · CO₂ 120 g/km | 5,3 l | 6,4 l | 0 |
| 1,0 hybrid 74 kW (101 k) 1 207 kg · CO₂ 120 g/km | 5,3 l | 6,4 l | 0 |
| 1,0 benzín 73 kW (99 k) 1 183 kg · CO₂ 124 g/km | 5,5 l | 6,4 l | 0 |
| 1,2 benzín 62 kW (84 k) 1 120 kg · CO₂ 127 g/km | 5,9 l | 5,8 l | 12 |
| 1,2 benzín 61 kW (83 k) 1 120 kg · CO₂ 126 g/km | 5,6 l | 5,7 l | 0 |
| 1,2 benzín 58 kW (79 k) 1 121 kg · CO₂ 128 g/km | 5,7 l | – | 157 |
| 1,2 benzín 57 kW (78 k) 1 120 kg · CO₂ 128 g/km | 5,7 l | – | 0 |
| 1,0 hybrid 88 kW (120 k) 1 215 kg · CO₂ 120 g/km | 5,3 l | 6,1 l | 0 |
| 1,2 LPG 58 kW (79 k) 1 156 kg · CO₂ 114 g/km | 6,9 l | – | 0 |
| 1,2 LPG 60 kW (82 k) 1 156 kg · CO₂ 115 g/km | 7,2 l | – | 0 |
Rady ku kúpe jazdeného auta
Z magazínu Autorady.sk.
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém
STK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov
Kupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečnéSpoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame