Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Hyundai Tucson: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 58 589 pravidelných technických kontrol a z údajov o 352 912 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

9 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 3,2 % áut Hyundai Tucson, pri rovnako starých autách je to 3,0 %.
3,2 %
áut malo na STK vážnu chybu
53 tis.
bežný nájazd ročníka 2021 (medián)
7,1 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
1 862
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Tucson – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,27 % kontrol
0,27 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,26 % kontrol
0,26 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,23 % kontrol
0,23 %
Ručná brzda – na niektorom kolese nefunguje
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,19 % kontrol
0,19 %
Ručná brzda – zaberie naplno až po viac ako 2/3 zdvihu páky
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,17 % kontrol
0,17 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 2,3 % kontrol
2,3 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,3 % kontrol
2,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 1,4 % kontrol
1,4 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 1,2 % kontrol
1,2 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 1,1 % kontrol
1,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 0,7 % kontrol
0,7 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 0,6 % kontrol
0,6 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 0,6 % kontrol
0,6 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,6 hybrid 132 kW (180 k)
1 647 kg · CO₂ 135 g/km
5,9 l7,1 l58
1,6 hybrid 118 kW (160 k)
1 631 kg · CO₂ 140 g/km
6,2 l7,8 l888
1,6 hybrid 117 kW (159 k)
1 640 kg · CO₂ 134 g/km
5,9 l–0
1,6 benzín 110 kW (150 k)
1 511 kg · CO₂ 155 g/km
6,6 l7,6 l199
1,6 hybrid 110 kW (150 k)
1 559 kg · CO₂ 148 g/km
6,5 l7,6 l2
1,6 plug-in hybrid 132 kW (180 k)
1 893 kg · CO₂ 31 g/km
1,4 l5,3 l0
1,6 hybrid 100 kW (136 k)
1 622 kg · CO₂ 139 g/km
5,3 l–35
1,6 plug-in hybrid 118 kW (160 k)
1 828 kg · CO₂ 43 g/km
1,5 l–263
1,6 nafta 85 kW (116 k)
1 556 kg · CO₂ 139 g/km
5,3 l5,3 l0
1,6 benzín 117 kW (159 k)
1 527 kg · CO₂ 154 g/km
6,8 l–0
1,6 plug-in hybrid 117 kW (159 k)
1 839 kg · CO₂ 25 g/km
1,1 l–0
1,6 benzín 118 kW (160 k)
1 525 kg · CO₂ 155 g/km
6,8 l7,8 l363
1,6 benzín 132 kW (180 k)
1 629 kg · CO₂ 172 g/km
7,6 l7,1 l54
1,6 benzín 67 kW (91 k)
1 505 kg · CO₂ 152 g/km
6,8 l–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Tucson 2004211 tis. km
Tucson 2006205 tis. km
Tucson 2008180 tis. km
Tucson 2010195 tis. km
Tucson 2016132 tis. km
Tucson 201896 tis. km
Tucson 202066 tis. km
Tucson 202252 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 21 z 27 626 áut (0,08 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame