Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Podpriemerne spoľahlivé

Hyundai i10: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 19 597 pravidelných technických kontrol a z údajov o 162 609 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

15 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 5,0 % áut Hyundai i10, pri rovnako starých autách je to 4,4 %.
5,0 %
áut malo na STK vážnu chybu
38 tis.
bežný nájazd ročníka 2018 (medián)
5,6 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
300
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

i10 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,18 % kontrol
1,18 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,56 % kontrol
0,56 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,52 % kontrol
0,52 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,43 % kontrol
0,43 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,43 % kontrol
0,43 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 2,4 % kontrol
2,4 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 2,4 % kontrol
2,4 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,0 % kontrol
2,0 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 1,5 % kontrol
1,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 1,4 % kontrol
1,4 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
pri 1,2 % kontrol · ako vážna chyba 1,2 %
1,2 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 1,1 % kontrol
1,1 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,0 benzín 49 kW (67 k)
997 kg · CO₂ 116 g/km
5,1 l5,6 l0
1,0 benzín 46 kW (63 k)
997 kg · CO₂ 116 g/km
5,1 l–44
1,2 benzín 62 kW (84 k)
1 008 kg · CO₂ 124 g/km
5,5 l6,0 l2
1,2 benzín 58 kW (79 k)
1 009 kg · CO₂ 123 g/km
5,4 l–253
1,2 benzín 57 kW (78 k)
1 008 kg · CO₂ 121 g/km
5,3 l–0
1,0 benzín 74 kW (101 k)
1 099 kg · CO₂ 123 g/km
5,4 l6,1 l0
1,0 benzín 66 kW (90 k)
1 099 kg · CO₂ 123 g/km
5,4 l–1
1,2 benzín 61 kW (83 k)
1 008 kg · CO₂ 124 g/km
5,2 l5,8 l0
1,0 LPG 46 kW (63 k)
1 051 kg · CO₂ 108 g/km
6,5 l–0
1,0 LPG 47 kW (64 k)
1 051 kg · CO₂ 107 g/km
6,6 l–0
1,0 benzín 73 kW (99 k)
1 099 kg · CO₂ 123 g/km
5,4 l–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

i10 2008102 tis. km
i10 201086 tis. km
i10 201299 tis. km
i10 201477 tis. km
i10 201659 tis. km
i10 201838 tis. km
i10 202033 tis. km
i10 202227 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 23 z 9 412 áut (0,24 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame