Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Hyundai i20: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 50 938 pravidelných technických kontrol a z údajov o 176 713 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

5 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 4,2 % áut Hyundai i20, pri rovnako starých autách je to 4,4 %.
4,2 %
áut malo na STK vážnu chybu
92 tis.
bežný nájazd ročníka 2013 (medián)
6,2 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
1 596
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

i20 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,88 % kontrol
0,88 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,37 % kontrol
0,37 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,27 % kontrol
0,27 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,26 % kontrol
0,26 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,26 % kontrol
0,26 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 8,0 % kontrol
8,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 3,3 % kontrol
3,3 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,5 % kontrol
2,5 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 2,2 % kontrol
2,2 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 1,3 % kontrol
1,3 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 1,2 % kontrol
1,2 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 1,1 % kontrol
1,1 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 1,0 % kontrol
1,0 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,0 benzín 74 kW (101 k)
1 150 kg · CO₂ 121 g/km
5,3 l6,2 l799
1,0 benzín 73 kW (99 k)
1 146 kg · CO₂ 121 g/km
5,2 l6,1 l0
1,2 benzín 62 kW (84 k)
1 089 kg · CO₂ 120 g/km
5,4 l5,8 l7
1,2 benzín 58 kW (79 k)
1 088 kg · CO₂ 122 g/km
5,4 l–790
1,0 hybrid 73 kW (99 k)
1 175 kg · CO₂ 117 g/km
5,2 l6,1 l0
1,0 hybrid 74 kW (101 k)
1 177 kg · CO₂ 117 g/km
5,1 l6,2 l0
1,2 benzín 61 kW (83 k)
1 088 kg · CO₂ 120 g/km
5,3 l5,7 l0
1,2 benzín 57 kW (78 k)
1 088 kg · CO₂ 122 g/km
5,4 l–0
1,6 benzín 150 kW (204 k)
1 265 kg · CO₂ 158 g/km
7,0 l8,1 l0
1,0 hybrid 88 kW (120 k)
1 180 kg · CO₂ 120 g/km
5,3 l5,5 l0
1,2 LPG 58 kW (79 k)
1 125 kg · CO₂ 113 g/km
6,7 l–0
1,2 LPG 60 kW (82 k)
1 125 kg · CO₂ 112 g/km
6,9 l–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

i20 2010108 tis. km
i20 201297 tis. km
i20 201484 tis. km
i20 201679 tis. km
i20 201859 tis. km
i20 202044 tis. km
i20 202235 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 28 z 24 113 áut (0,12 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame