Autorady.skDatabáza áut

Opel Agila 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 452 pravidelných technických kontrol áut Opel Agila prvýkrát registrovaných v roku 2000.

10 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,4 % áut Opel Agila z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.

Opel Agila 2000 v skratke

  • Ročník 2000 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 155 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
8,4 %
malo na STK vážnu chybu
155 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
−10 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Opel Agila z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,55 % kontrol
1,55 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,33 % kontrol
1,33 %
Svetlomety – nesvieti niektorý povinný svetlomet
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,88 % kontrol
0,88 %
Ručná brzda – na niektorom kolese nefunguje
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,66 % kontrol
0,66 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,66 % kontrol
0,66 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 14,4 % kontrol
14,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 13,9 % kontrol
13,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,9 % kontrol
11,9 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 8,0 % kontrol
8,0 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 8,0 % kontrol
8,0 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,5 % kontrol
7,5 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 5,5 % kontrol
5,5 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 5,1 % kontrol
5,1 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Agila 20008,4 %priemer 9,3 %
Agila 20018,4 %priemer 8,7 %
Agila 20028,7 %priemer 8,7 %
Agila 20037,4 %priemer 8,7 %
Agila 20046,9 %priemer 8,8 %

← Všetky ročníky a motory Opel Agila

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika