Autorady.skDatabáza áut

Opel Agila 2007: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 478 pravidelných technických kontrol áut Opel Agila prvýkrát registrovaných v roku 2007.

8 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,5 % áut Opel Agila z roku 2007, pri rovnako starých autách je to 8,2 %.

Opel Agila 2007 v skratke

  • Ročník 2007 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: osvetlenie špz – nesvieti žiadna žiarovka.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 120 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2004, 2005, 2008.
7,5 %
malo na STK vážnu chybu
120 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 229 tis. km
−8 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2007

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Opel Agila z roku 2007 najčastejšie neprešla STK.

Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,67 % kontrol
1,67 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,46 % kontrol
1,46 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,26 % kontrol
1,26 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,26 % kontrol
1,26 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,84 % kontrol
0,84 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 13,4 % kontrol
13,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 7,7 % kontrol
7,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 5,9 % kontrol
5,9 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 3,6 % kontrol
3,6 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 3,4 % kontrol
3,4 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 3,4 % kontrol
3,4 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 3,1 % kontrol
3,1 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Agila 20037,4 %priemer 8,7 %
Agila 20046,9 %priemer 8,8 %
Agila 20056,1 %priemer 8,8 %
Agila 20067,0 %priemer 8,5 %
Agila 20077,5 %priemer 8,2 %
Agila 20084,9 %priemer 7,8 %
Agila 20097,5 %priemer 7,5 %

← Všetky ročníky a motory Opel Agila

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika