Autorady.skDatabáza áut

Peugeot 106 2000: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 473 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 106 prvýkrát registrovaných v roku 2000.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 9,3 % áut Peugeot 106 z roku 2000, pri rovnako starých autách je to 9,3 %.

Peugeot 106 2000 v skratke

  • Ročník 2000 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 152 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,3 %
malo na STK vážnu chybu
152 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 225 tis. km
−0 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2000

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 106 z roku 2000 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,90 % kontrol
1,90 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,48 % kontrol
1,48 %
Poloos – manžeta chýba, je zle upevnená alebo poškodená a uniká mazivo
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,27 % kontrol
1,27 %
Brzdy – nedostatočná brzdná sila na jednom alebo viacerých kolesách
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,06 % kontrol
1,06 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,06 % kontrol
1,06 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 15,9 % kontrol
15,9 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 13,3 % kontrol
13,3 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,4 % kontrol
11,4 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 8,0 % kontrol
8,0 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,5 % kontrol
6,5 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,5 % kontrol
6,5 %
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 5,1 % kontrol
5,1 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 4,9 % kontrol
4,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

106 199611,5 %priemer 9,0 %
106 19979,9 %priemer 8,8 %
106 199812,2 %priemer 9,2 %
106 199912,0 %priemer 9,1 %
106 20009,3 %priemer 9,3 %
106 20017,7 %priemer 8,7 %
106 200210,4 %priemer 8,7 %
106 20037,2 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot 106

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika