Autorady.skDatabáza áut

Peugeot 306 1999: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 693 pravidelných technických kontrol áut Peugeot 306 prvýkrát registrovaných v roku 1999.

6 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,6 % áut Peugeot 306 z roku 1999, pri rovnako starých autách je to 9,1 %.

Peugeot 306 1999 v skratke

  • Ročník 1999 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 209 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,6 %
malo na STK vážnu chybu
209 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 226 tis. km
+6 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1999

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Peugeot 306 z roku 1999 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,83 % kontrol
1,83 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,48 % kontrol
1,48 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,36 % kontrol
1,36 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,18 % kontrol
1,18 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,00 % kontrol
1,00 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 15,7 % kontrol
15,7 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,9 % kontrol
14,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 13,1 % kontrol
13,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 9,6 % kontrol
9,6 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,2 % kontrol
9,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,3 % kontrol
8,3 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,1 % kontrol
6,1 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

306 19959,8 %priemer 8,8 %
306 199611,3 %priemer 9,0 %
306 199710,9 %priemer 8,8 %
306 199813,4 %priemer 9,2 %
306 19999,6 %priemer 9,1 %
306 200010,9 %priemer 9,3 %
306 20019,2 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Peugeot 306

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika