Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Škoda Karoq: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 72 655 pravidelných technických kontrol a z údajov o 219 881 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

42 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 1,3 % áut Škoda Karoq, pri rovnako starých autách je to 2,3 %.
1,3 %
áut malo na STK vážnu chybu
88 tis.
bežný nájazd ročníka 2019 (medián)
7,2 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
2 749
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Karoq – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,23 % kontrol
0,23 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,22 % kontrol
0,22 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,15 % kontrol
0,15 %
Úprava vozidla – nie je zapísaná v dokladoch (napr. ťažné zariadenie)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,12 % kontrol
0,12 %
Ťažné zariadenie – nie je v dokladoch alebo neschválený typ
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,06 % kontrol
0,06 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,0 % kontrol
2,0 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,2 % kontrol
0,2 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 0,2 % kontrol
0,2 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
0,1 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 0,1 % kontrol
0,1 %
Úprava vozidla – nie je zapísaná v dokladoch (napr. ťažné zariadenie)
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
0,1 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,5 benzín 110 kW (150 k)
1 414 kg · CO₂ 140 g/km
6,2 l7,2 l1 899
2,0 nafta 110 kW (150 k)
1 581 kg · CO₂ 146 g/km
5,6 l6,7 l595
2,0 nafta 85 kW (116 k)
1 483 kg · CO₂ 129 g/km
4,9 l5,8 l60
2,0 benzín 140 kW (190 k)
1 586 kg · CO₂ 175 g/km
7,7 l8,6 l188
1,0 benzín 81 kW (110 k)
1 355 kg · CO₂ 133 g/km
5,8 l6,6 l0
1,0 benzín 85 kW (116 k)
1 352 kg · CO₂ 135 g/km
5,9 l–7

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Karoq 2017108 tis. km
Karoq 2018104 tis. km
Karoq 201988 tis. km
Karoq 202076 tis. km
Karoq 202158 tis. km
Karoq 202259 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 30 z 35 318 áut (0,08 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Škoda zvoláva 1,7 milióna áut. Problém s riadením sa týka Octavie, Superbu, Karoqu aj KodiaquHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame