Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Multivan 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 299 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Multivan prvýkrát registrovaných v roku 2006.

17 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,0 % áut Volkswagen Multivan z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Volkswagen Multivan 2006 v skratke

  • Ročník 2006 je nadpriemerne spoľahlivý – o 17 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 318 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2003, 2004, 2008.
7,0 %
malo na STK vážnu chybu
318 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
−17 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Multivan z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,23 % kontrol
3,23 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,46 % kontrol
2,46 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,85 % kontrol
0,85 %
Svetlomety – zle uložená či chybná žiarovka, zlý svetelný obraz, oslňuje
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,69 % kontrol
0,69 %
Zadná hmlovka – nesvieti na ľavej strane (bližšie k stredu cesty)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,54 % kontrol
0,54 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 12,8 % kontrol
12,8 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 10,8 % kontrol
10,8 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 8,8 % kontrol
8,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,9 % kontrol
7,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 6,1 % kontrol
6,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,9 % kontrol
5,9 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 3,5 % kontrol
3,5 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
pri 3,2 % kontrol · ako vážna chyba 3,2 %
3,2 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Multivan 20027,2 %priemer 8,7 %
Multivan 20034,6 %priemer 8,7 %
Multivan 20045,6 %priemer 8,8 %
Multivan 20057,4 %priemer 8,8 %
Multivan 20067,0 %priemer 8,5 %
Multivan 20078,5 %priemer 8,2 %
Multivan 20085,3 %priemer 7,8 %
Multivan 20097,3 %priemer 7,5 %
Multivan 20103,2 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Multivan

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika