Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Volkswagen Multivan: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 31 700 pravidelných technických kontrol a z údajov o 81 308 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

22 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 4,8 % áut Volkswagen Multivan, pri rovnako starých autách je to 6,1 %.
4,8 %
áut malo na STK vážnu chybu
271 tis.
bežný nájazd ročníka 2010 (medián)
8,2 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
569
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Multivan – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,07 % kontrol
1,07 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,90 % kontrol
0,90 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,39 % kontrol
0,39 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,32 % kontrol
0,32 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,30 % kontrol
0,30 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 6,7 % kontrol
6,7 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 6,2 % kontrol
6,2 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 6,0 % kontrol
6,0 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 6,0 % kontrol
6,0 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 4,2 % kontrol
4,2 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 3,1 % kontrol
3,1 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 2,5 % kontrol
2,5 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 2,1 % kontrol
2,1 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,0 nafta 110 kW (150 k)
2 106 kg · CO₂ 172 g/km
6,6 l8,2 l464
1,5 plug-in hybrid 130 kW (177 k)
2 350 kg · CO₂ 23 g/km
0,9 l–61
2,0 benzín 150 kW (204 k)
2 061 kg · CO₂ 204 g/km
8,9 l10,1 l44
1,4 plug-in hybrid 85 kW (116 k)
2 172 kg · CO₂ 42 g/km
1,9 l6,9 l0
1,4 plug-in hybrid 110 kW (150 k)
2 180 kg · CO₂ 42 g/km
1,9 l7,1 l0
2,0 nafta 150 kW (204 k)
2 234 kg · CO₂ 221 g/km
8,4 l9,5 l0
1,5 benzín 100 kW (136 k)
1 991 kg · CO₂ 181 g/km
8,0 l8,7 l0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Multivan 2000378 tis. km
Multivan 2002372 tis. km
Multivan 2004332 tis. km
Multivan 2006318 tis. km
Multivan 2008300 tis. km
Multivan 2010271 tis. km
Multivan 2012252 tis. km
Multivan 2014212 tis. km
Multivan 2016190 tis. km
Multivan 2018136 tis. km
Multivan 2020101 tis. km
Multivan 202272 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 26 z 15 384 áut (0,17 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame