Volkswagen Tiguan: spoľahlivosť, poruchy a spotreba
Z 61 241 pravidelných technických kontrol a z údajov o 451 767 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.
Spoľahlivosť podľa ročníka
Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.
Pre čo najčastejšie neprejde STK
Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,47 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,45 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,44 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,30 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,22 % kontrol
Najčastejšie chyby na STK
Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).
pri 3,0 % kontrol
pri 1,7 % kontrol
pri 1,5 % kontrol
pri 1,0 % kontrol
pri 0,6 % kontrol
pri 0,5 % kontrol
pri 0,5 % kontrol · ako vážna chyba 0,5 %
pri 0,5 % kontrol · ako vážna chyba 0,5 %
Motory a spotreba
Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.
| Motor | Katalóg | Skutočne | Predaných v SR |
|---|---|---|---|
| 2,0 nafta 110 kW (150 k) 1 680 kg · CO₂ 147 g/km | 5,6 l | 6,5 l | 124 |
| 1,5 hybrid 110 kW (150 k) 1 632 kg · CO₂ 144 g/km | 6,4 l | 7,7 l | 364 |
| 1,5 benzín 110 kW (150 k) 1 558 kg · CO₂ 155 g/km | 6,9 l | 7,7 l | 1 |
| 1,5 plug-in hybrid 110 kW (150 k) 1 865 kg · CO₂ 12 g/km | 0,5 l | 3,9 l | 264 |
| 2,0 nafta 142 kW (193 k) 1 771 kg · CO₂ 171 g/km | 6,5 l | 7,4 l | 208 |
| 2,0 nafta 147 kW (200 k) 1 743 kg · CO₂ 174 g/km | 6,6 l | 7,5 l | 2 |
| 1,5 hybrid 96 kW (131 k) 1 615 kg · CO₂ 140 g/km | 6,2 l | 7,0 l | 53 |
| 1,4 plug-in hybrid 110 kW (150 k) 1 810 kg · CO₂ 34 g/km | 1,5 l | 6,0 l | 0 |
| 1,5 plug-in hybrid 130 kW (177 k) 1 881 kg · CO₂ 12 g/km | 0,5 l | 4,8 l | 59 |
| 2,0 benzín 140 kW (190 k) 1 715 kg · CO₂ 188 g/km | 8,3 l | 9,0 l | 1 |
| 2,0 nafta 90 kW (122 k) 1 585 kg · CO₂ 134 g/km | 5,1 l | 6,0 l | 0 |
| 1,5 benzín 96 kW (131 k) 1 500 kg · CO₂ 145 g/km | 6,4 l | 7,0 l | 0 |
| 2,0 benzín 180 kW (245 k) 1 733 kg · CO₂ 201 g/km | 8,8 l | 10,1 l | 2 |
| 2,0 benzín 235 kW (320 k) 1 748 kg · CO₂ 220 g/km | 9,7 l | 10,8 l | 0 |
Koľko najazdia
Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.
Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 31 z 30 361 áut (0,10 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.
Čítaj aj na Autorady.sk
Z magazínu Autorady.sk.
Volkswagen končí s ID.4 a ID.5. Nahradí ich elektrický Tiguan s dojazdom do 600 km
Tiguan oslavuje 20 rokov. Volkswagen prichádza s jubilejnou edíciou EDITION 20
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSpoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame