Volkswagen Transporter 1996: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy
Z 1 187 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Transporter prvýkrát registrovaných v roku 1996.
≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 9,3 % áut Volkswagen Transporter z roku 1996, pri rovnako starých autách je to 9,0 %.
Volkswagen Transporter 1996 v skratke
- Ročník 1996 je spoľahlivosťou priemerný.
- Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu.
- Polovica áut má najazdené menej ako 346 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
9,3 %
malo na STK vážnu chybu
346 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 170 tis. km
+3 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1996
Na čo sa pozrieť pri kúpe
Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Transporter z roku 1996 najčastejšie neprešla STK.
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,02 % kontrol
2,02 %auto kvôli tomu neprešlo pri 2,02 % kontrol
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,52 % kontrol
1,52 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,52 % kontrol
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,43 % kontrol
1,43 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,43 % kontrol
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,43 % kontrol
1,43 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,43 % kontrol
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,18 % kontrol
1,18 %auto kvôli tomu neprešlo pri 1,18 % kontrol
Najčastejšie chyby na STK
Všetky zapísané chyby vrátane drobných.
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 17,0 % kontrol
17,0 %pri 17,0 % kontrol
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 13,1 % kontrol
13,1 %pri 13,1 % kontrol
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 12,1 % kontrol
12,1 %pri 12,1 % kontrol
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 11,7 % kontrol
11,7 %pri 11,7 % kontrol
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,4 % kontrol
10,4 %pri 10,4 % kontrol
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 10,0 % kontrol
10,0 %pri 10,0 % kontrol
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 7,3 % kontrol
7,3 %pri 7,3 % kontrol
Brzdy – uvoľnená časť uchytenia brzdového potrubia, bez rizika poškodenia
pri 7,0 % kontrol
7,0 %pri 7,0 % kontrol
Susedné ročníky
Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.
Rady ku kúpe jazdeného auta
Z magazínu Autorady.sk.
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém
STK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov
Kupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečnéZdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika