Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Transporter 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 3 110 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Transporter prvýkrát registrovaných v roku 2004.

11 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,8 % áut Volkswagen Transporter z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Volkswagen Transporter 2004 v skratke

  • Ročník 2004 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 352 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,8 %
malo na STK vážnu chybu
352 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
−11 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Transporter z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,35 % kontrol
2,35 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,15 % kontrol
2,15 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,87 % kontrol
0,87 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,71 % kontrol
0,71 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,71 % kontrol
0,71 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 19,2 % kontrol
19,2 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 14,0 % kontrol
14,0 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,9 % kontrol
10,9 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 10,0 % kontrol
10,0 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 8,1 % kontrol
8,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,4 % kontrol
6,4 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,0 % kontrol
6,0 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Transporter 20009,3 %priemer 9,3 %
Transporter 200110,0 %priemer 8,7 %
Transporter 20027,7 %priemer 8,7 %
Transporter 20037,3 %priemer 8,7 %
Transporter 20047,8 %priemer 8,8 %
Transporter 20057,9 %priemer 8,8 %
Transporter 20069,7 %priemer 8,5 %
Transporter 20078,8 %priemer 8,2 %
Transporter 20087,2 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Transporter

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika