Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Transporter 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 3 366 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Transporter prvýkrát registrovaných v roku 2006.

14 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 9,7 % áut Volkswagen Transporter z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.

Volkswagen Transporter 2006 v skratke

  • Ročník 2006 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 335 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2003, 2004, 2005, 2008.
9,7 %
malo na STK vážnu chybu
335 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
+14 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Transporter z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 3,80 % kontrol
3,80 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,61 % kontrol
2,61 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,16 % kontrol
1,16 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,80 % kontrol
0,80 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,77 % kontrol
0,77 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 17,9 % kontrol
17,9 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 12,3 % kontrol
12,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 11,7 % kontrol
11,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 9,9 % kontrol
9,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 7,3 % kontrol
7,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,2 % kontrol
6,2 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,1 % kontrol
6,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 5,8 % kontrol
5,8 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Transporter 20027,7 %priemer 8,7 %
Transporter 20037,3 %priemer 8,7 %
Transporter 20047,8 %priemer 8,8 %
Transporter 20057,9 %priemer 8,8 %
Transporter 20069,7 %priemer 8,5 %
Transporter 20078,8 %priemer 8,2 %
Transporter 20087,2 %priemer 7,8 %
Transporter 20097,7 %priemer 7,5 %
Transporter 20104,7 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Transporter

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika