Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Audi Q3: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 5 708 pravidelných technických kontrol a z údajov o 223 925 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

33 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 2,4 % áut Audi Q3, pri rovnako starých autách je to 3,5 %.
2,4 %
áut malo na STK vážnu chybu
174 tis.
bežný nájazd ročníka 2012 (medián)
6,5 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
562
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Q3 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,35 % kontrol
0,35 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,30 % kontrol
0,30 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,25 % kontrol
0,25 %
Emisie – DPF či iné zariadenie chýba, upravené alebo poškodené
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,19 % kontrol
0,19 %
Emisie – chyba diagnostiky OBD alebo s vozidlom nejde komunikovať
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,12 % kontrol
0,12 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,5 % kontrol
2,5 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,8 % kontrol
0,8 %
Ostrekovače – zadný nefunguje alebo chýba
pri 0,5 % kontrol
0,5 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 0,3 % kontrol
0,3 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 0,3 % kontrol
0,3 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,0 nafta 110 kW (150 k)
1 664 kg · CO₂ 145 g/km
5,5 l6,5 l48
1,5 benzín 110 kW (150 k)
1 568 kg · CO₂ 154 g/km
6,9 l7,7 l91
1,4 plug-in hybrid 110 kW (150 k)
1 816 kg · CO₂ 36 g/km
1,6 l6,0 l0
2,0 benzín 140 kW (190 k)
1 699 kg · CO₂ 184 g/km
8,1 l8,8 l190
2,0 nafta 147 kW (200 k)
1 739 kg · CO₂ 173 g/km
6,6 l7,4 l0
2,0 nafta 142 kW (193 k)
1 740 kg · CO₂ 175 g/km
6,7 l7,2 l206
2,5 benzín 294 kW (400 k)
1 781 kg · CO₂ 227 g/km
10,0 l11,5 l0
2,0 benzín 180 kW (245 k)
1 698 kg · CO₂ 199 g/km
8,7 l9,9 l6
1,5 plug-in hybrid 130 kW (177 k)
1 900 kg · CO₂ 45 g/km
2,0 l–2
1,5 hybrid 110 kW (150 k)
1 647 kg · CO₂ 145 g/km
6,3 l7,7 l7
2,0 benzín 195 kW (265 k)
1 751 kg · CO₂ 200 g/km
8,8 l–3
2,0 benzín 150 kW (204 k)
1 738 kg · CO₂ 183 g/km
8,1 l–9

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Q3 2012174 tis. km
Q3 2014161 tis. km
Q3 2016129 tis. km
Q3 201897 tis. km
Q3 202068 tis. km
Q3 202253 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 2 z 2 834 áut (0,07 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame