Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

BMW X2: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 1 428 pravidelných technických kontrol a z údajov o 65 355 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

42 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 1,4 % áut BMW X2, pri rovnako starých autách je to 2,4 %.
1,4 %
áut malo na STK vážnu chybu
95 tis.
bežný nájazd ročníka 2018 (medián)
7,3 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
53
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

X2 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,28 % kontrol
0,28 %
Pneumatiky – vážne poškodenie (bok, behúň, odkrytý kord, vydutina)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,14 % kontrol
0,14 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,14 % kontrol
0,14 %
Smerovky – nesvieti niektorá smerovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,14 % kontrol
0,14 %
Úprava vozidla – neschválená prestavba (motor, karoséria, hmotnosť…)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,14 % kontrol
0,14 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 1,7 % kontrol
1,7 %
Lekárnička – chýba, nesprávny druh alebo neúplný obsah
pri 0,4 % kontrol
0,4 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 0,2 % kontrol
0,2 %
Pneumatiky – vážne poškodenie (bok, behúň, odkrytý kord, vydutina)
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
0,1 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
0,1 %
Smerovky – nesvieti niektorá smerovka
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
0,1 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,1 % kontrol
0,1 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,5 hybrid 115 kW (156 k)
1 645 kg · CO₂ 133 g/km
5,9 l7,3 l10
2,0 nafta 110 kW (150 k)
1 666 kg · CO₂ 137 g/km
5,2 l6,2 l8
2,0 hybrid 110 kW (150 k)
1 754 kg · CO₂ 126 g/km
4,8 l–28
2,0 benzín 221 kW (301 k)
1 770 kg · CO₂ 178 g/km
7,9 l9,5 l7
1,5 benzín 100 kW (136 k)
1 502 kg · CO₂ 146 g/km
6,3 l7,7 l0
1,5 plug-in hybrid 92 kW (125 k)
1 805 kg · CO₂ 38 g/km
1,7 l6,2 l0
1,5 nafta 85 kW (116 k)
1 565 kg · CO₂ 133 g/km
5,1 l6,0 l0
2,0 benzín 131 kW (178 k)
1 590 kg · CO₂ 157 g/km
6,8 l8,0 l0
2,0 nafta 140 kW (190 k)
1 665 kg · CO₂ 146 g/km
5,5 l6,6 l0
1,5 hybrid 100 kW (136 k)
1 645 kg · CO₂ 134 g/km
5,9 l7,7 l0
2,0 benzín 225 kW (306 k)
1 690 kg · CO₂ 176 g/km
7,7 l9,4 l0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

X2 201895 tis. km
X2 201984 tis. km
X2 202066 tis. km
X2 202151 tis. km

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame