BMW X3: spoľahlivosť, poruchy a spotreba
Z 8 109 pravidelných technických kontrol a z údajov o 153 948 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.
Spoľahlivosť podľa ročníka
Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.
Pre čo najčastejšie neprejde STK
Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,31 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,30 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,21 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,21 % kontrol
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,17 % kontrol
Najčastejšie chyby na STK
Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).
pri 4,0 % kontrol
pri 2,8 % kontrol
pri 1,4 % kontrol
pri 0,6 % kontrol
pri 0,5 % kontrol
pri 0,5 % kontrol
pri 0,4 % kontrol
pri 0,4 % kontrol
Motory a spotreba
Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.
| Motor | Katalóg | Skutočne | Predaných v SR |
|---|---|---|---|
| 2,0 hybrid 140 kW (190 k) 1 918 kg · CO₂ 157 g/km | 6,2 l | 8,7 l | 68 |
| 2,0 plug-in hybrid 140 kW (190 k) 2 140 kg · CO₂ 28 g/km | 1,2 l | 5,6 l | 126 |
| 2,0 hybrid 145 kW (197 k) 1 965 kg · CO₂ 157 g/km | 6,0 l | – | 118 |
| 2,0 hybrid 135 kW (184 k) 1 947 kg · CO₂ 126 g/km | 6,0 l | 8,9 l | 1 |
| 2,0 plug-in hybrid 135 kW (184 k) 2 066 kg · CO₂ 48 g/km | 2,1 l | 7,3 l | 2 |
| 3,0 hybrid 210 kW (286 k) 2 018 kg · CO₂ 169 g/km | 6,5 l | – | 30 |
| 3,0 hybrid 280 kW (381 k) 2 055 kg · CO₂ 179 g/km | 7,9 l | 10,4 l | 35 |
| 3,0 hybrid 250 kW (340 k) 2 080 kg · CO₂ 182 g/km | 7,0 l | – | 0 |
| 3,0 hybrid 265 kW (360 k) 1 985 kg · CO₂ 205 g/km | 9,0 l | 10,7 l | 1 |
| 2,0 hybrid 180 kW (245 k) 1 885 kg · CO₂ 179 g/km | 7,9 l | 9,3 l | 1 |
| 2,0 hybrid 110 kW (150 k) 1 885 kg · CO₂ 149 g/km | 5,7 l | – | 0 |
| 3,0 benzín 375 kW (510 k) 2 085 kg · CO₂ 247 g/km | 10,9 l | 13,1 l | 1 |
| 2,0 plug-in hybrid 120 kW (163 k) 2 070 kg · CO₂ 45 g/km | 2,0 l | 7,0 l | 0 |
| 2,0 nafta 140 kW (190 k) 1 918 kg · CO₂ 169 g/km | 5,8 l | 7,1 l | 0 |
Koľko najazdia
Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.
Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 4 z 3 960 áut (0,10 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.
Rady ku kúpe jazdeného auta
Z magazínu Autorady.sk.
Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybu
Chystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém
STK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov
Kupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečnéSpoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame