Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

BMW X4: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 1 667 pravidelných technických kontrol a z údajov o 35 048 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

30 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 2,6 % áut BMW X4, pri rovnako starých autách je to 3,8 %.
2,6 %
áut malo na STK vážnu chybu
162 tis.
bežný nájazd ročníka 2015 (medián)
5,9 l
katalógová spotreba najčastejšieho motora
41
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

X4 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,36 % kontrol
0,36 %
Štítok výrobcu – nečitateľný alebo chýbajú povinné údaje
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,30 % kontrol
0,30 %
Pruženie – poškodená, opotrebovaná alebo silno skorodovaná časť
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,24 % kontrol
0,24 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,18 % kontrol
0,18 %
Pneumatiky – vážne poškodenie (bok, behúň, odkrytý kord, vydutina)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,18 % kontrol
0,18 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 3,4 % kontrol
3,4 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,4 % kontrol
0,4 %
Lekárnička – chýba, nesprávny druh alebo neúplný obsah
pri 0,4 % kontrol
0,4 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
pri 0,4 % kontrol · ako vážna chyba 0,4 %
0,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 0,3 % kontrol
0,3 %
Štítok výrobcu – nečitateľný alebo chýbajú povinné údaje
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 0,2 % kontrol
0,2 %
Pruženie – poškodená, opotrebovaná alebo silno skorodovaná časť
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,0 hybrid 140 kW (190 k)
1 928 kg · CO₂ 156 g/km
5,9 l–18
3,0 hybrid 210 kW (286 k)
2 010 kg · CO₂ 171 g/km
6,5 l–6
2,0 hybrid 135 kW (184 k)
1 875 kg · CO₂ 171 g/km
7,6 l9,1 l5
3,0 hybrid 250 kW (340 k)
2 095 kg · CO₂ 183 g/km
7,0 l–4
3,0 hybrid 265 kW (360 k)
1 995 kg · CO₂ 202 g/km
9,0 l10,8 l3
2,0 hybrid 180 kW (245 k)
1 890 kg · CO₂ 177 g/km
7,7 l9,4 l4
3,0 benzín 375 kW (510 k)
2 085 kg · CO₂ 243 g/km
10,8 l13,3 l1
3,0 hybrid 183 kW (249 k)
2 010 kg · CO₂ 168 g/km
6,4 l–0
2,0 nafta 140 kW (190 k)
1 915 kg · CO₂ 172 g/km
5,3 l7,2 l0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

X4 2014167 tis. km
X4 2015162 tis. km
X4 2016142 tis. km
X4 2017118 tis. km

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame