Autorady.skDatabáza áut

Opel Vivaro 2004: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 515 pravidelných technických kontrol áut Opel Vivaro prvýkrát registrovaných v roku 2004.

7 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,2 % áut Opel Vivaro z roku 2004, pri rovnako starých autách je to 8,8 %.

Opel Vivaro 2004 v skratke

  • Ročník 2004 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: karoséria – korózia narúša pevnosť.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 309 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 2003.
8,2 %
malo na STK vážnu chybu
309 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 223 tis. km
−7 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2004

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Opel Vivaro z roku 2004 najčastejšie neprešla STK.

Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,94 % kontrol
1,94 %
Riadenie – vôľa v kĺbe tyčí riadenia (napr. guľový čap) väčšia než montážna
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,36 % kontrol
1,36 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,36 % kontrol
1,36 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,36 % kontrol
1,36 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti žiadna žiarovka
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,17 % kontrol
1,17 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 27,6 % kontrol
27,6 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,2 % kontrol
14,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 11,7 % kontrol
11,7 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,1 % kontrol
11,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 10,1 % kontrol
10,1 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,8 % kontrol
5,8 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 4,3 % kontrol
4,3 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Vivaro 200212,3 %priemer 8,7 %
Vivaro 20036,7 %priemer 8,7 %
Vivaro 20048,2 %priemer 8,8 %
Vivaro 20058,9 %priemer 8,8 %
Vivaro 20066,7 %priemer 8,5 %
Vivaro 20079,0 %priemer 8,2 %
Vivaro 20086,0 %priemer 7,8 %

← Všetky ročníky a motory Opel Vivaro

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika