Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Peugeot 206+: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 4 059 pravidelných technických kontrol.

35 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 5,6 % áut Peugeot 206+, pri rovnako starých autách je to 8,6 %.
5,6 %
áut malo na STK vážnu chybu
165 tis.
bežný nájazd ročníka 2004 (medián)

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

206+ – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 24,27 % kontrol
24,27 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 19,44 % kontrol
19,44 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 14,41 % kontrol
14,41 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 13,75 % kontrol
13,75 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 13,33 % kontrol
13,33 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 251,0 % kontrol
251,0 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 176,9 % kontrol
176,9 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 136,0 % kontrol
136,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 130,8 % kontrol
130,8 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 97,6 % kontrol
97,6 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 82,6 % kontrol
82,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 76,3 % kontrol
76,3 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 65,8 % kontrol
65,8 %

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

206+ 2000167 tis. km
206+ 2002174 tis. km
206+ 2004165 tis. km
206+ 2006152 tis. km
206+ 2008125 tis. km
206+ 2010119 tis. km
206+ 2012114 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 41 z 30 026 áut (0,14 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame