Autorady.skDatabáza áut

Toyota Corolla 1999: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 496 pravidelných technických kontrol áut Toyota Corolla prvýkrát registrovaných v roku 1999.

5 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 8,7 % áut Toyota Corolla z roku 1999, pri rovnako starých autách je to 9,1 %.

Toyota Corolla 1999 v skratke

  • Ročník 1999 je spoľahlivosťou priemerný.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda).
  • Polovica áut má najazdené menej ako 201 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
  • Spoľahlivejšie vychádzajú susedné ročníky 1998, 2000, 2001.
8,7 %
malo na STK vážnu chybu
201 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 226 tis. km
−5 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1999

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Toyota Corolla z roku 1999 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,42 % kontrol
2,42 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,22 % kontrol
2,22 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,81 % kontrol
1,81 %
Výfuk – nedostatočne alebo nesprávne upevnený, ovplyvňuje funkciu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,81 % kontrol
0,81 %
Výfuk – zjavne netesný
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,81 % kontrol
0,81 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,5 % kontrol
14,5 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,1 % kontrol
12,1 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 11,1 % kontrol
11,1 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 10,5 % kontrol
10,5 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 8,7 % kontrol
8,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,3 % kontrol
8,3 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 6,8 % kontrol
6,8 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 6,7 % kontrol
6,7 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Corolla 199610,9 %priemer 9,0 %
Corolla 19978,6 %priemer 8,8 %
Corolla 19987,1 %priemer 9,2 %
Corolla 19998,7 %priemer 9,1 %
Corolla 20007,1 %priemer 9,3 %
Corolla 20015,8 %priemer 8,7 %
Corolla 20028,3 %priemer 8,7 %
Corolla 20038,3 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Toyota Corolla

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Toyota Corolla Hatchback 2027 dostala väčšie displeje aj nové farby. Pod kapotou však zostáva rovnaký motorHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika