Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Toyota Corolla: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 42 851 pravidelných technických kontrol a z údajov o 400 713 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

4 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 5,0 % áut Toyota Corolla, pri rovnako starých autách je to 5,2 %.
5,0 %
áut malo na STK vážnu chybu
81 tis.
bežný nájazd ročníka 2019 (medián)
5,0 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
2 396
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Corolla – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,66 % kontrol
0,66 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,62 % kontrol
0,62 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,55 % kontrol
0,55 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,46 % kontrol
0,46 %
Obrysové a denné svetlá – nesvieti niektoré svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,39 % kontrol
0,39 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 9,8 % kontrol
9,8 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 4,5 % kontrol
4,5 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 4,5 % kontrol
4,5 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 4,1 % kontrol
4,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 3,5 % kontrol
3,5 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 2,5 % kontrol
2,5 %
Palivové potrubie – poškodené hadice alebo spony, bez úniku
pri 2,4 % kontrol
2,4 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 2,2 % kontrol
2,2 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,8 hybrid 72 kW (98 k)
1 452 kg · CO₂ 104 g/km
4,6 l5,0 l1 652
2,0 hybrid 112 kW (152 k)
1 523 kg · CO₂ 112 g/km
5,0 l5,7 l301
1,5 benzín 92 kW (125 k)
1 358 kg · CO₂ 132 g/km
5,9 l6,6 l49
2,0 hybrid 98 kW (133 k)
1 516 kg · CO₂ 110 g/km
4,8 l–394
1,8 benzín 72 kW (98 k)
1 460 kg · CO₂ 109 g/km
4,8 l5,0 l0
2,0 hybrid 113 kW (154 k)
1 575 kg · CO₂ 120 g/km
5,3 l–0
2,0 benzín 112 kW (152 k)
1 523 kg · CO₂ 116 g/km
5,1 l5,7 l0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Corolla 2001200 tis. km
Corolla 2003218 tis. km
Corolla 2005216 tis. km
Corolla 2007221 tis. km
Corolla 2009196 tis. km
Corolla 2015114 tis. km
Corolla 201792 tis. km
Corolla 201981 tis. km
Corolla 202166 tis. km
Corolla 2023133 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 31 z 20 342 áut (0,15 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Toyota Corolla Hatchback 2027 dostala väčšie displeje aj nové farby. Pod kapotou však zostáva rovnaký motorHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémov

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame