Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Golf 2006: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 9 398 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Golf prvýkrát registrovaných v roku 2006.

≈
Rovnako ako priemer. Vážnu chybu malo 8,3 % áut Volkswagen Golf z roku 2006, pri rovnako starých autách je to 8,5 %.
8,3 %
malo na STK vážnu chybu
231 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 217 tis. km
−2 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2006

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Golf z roku 2006 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,56 % kontrol
1,56 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,29 % kontrol
1,29 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,10 % kontrol
1,10 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,01 % kontrol
1,01 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,87 % kontrol
0,87 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 16,3 % kontrol
16,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 11,1 % kontrol
11,1 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,0 % kontrol
7,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 6,4 % kontrol
6,4 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 6,0 % kontrol
6,0 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 5,9 % kontrol
5,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,3 % kontrol
5,3 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 4,4 % kontrol
4,4 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Golf 20028,2 %priemer 8,7 %
Golf 20038,2 %priemer 8,7 %
Golf 20048,8 %priemer 8,8 %
Golf 20059,1 %priemer 8,8 %
Golf 20068,3 %priemer 8,5 %
Golf 20077,5 %priemer 8,2 %
Golf 20087,3 %priemer 7,8 %
Golf 20096,2 %priemer 7,5 %
Golf 20105,7 %priemer 6,8 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Golf

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Máš Golf či Octaviu na 17-palcových kolesách? AvD otestoval 15 zimných pneumatík, tri neodporúčaADAC otestoval nový Golf 2.0 TDI: Nameraná spotreba ukazuje, prečo diesel ešte nekončíHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika