Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut

Volkswagen Golf 2007: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 10 364 pravidelných technických kontrol áut Volkswagen Golf prvýkrát registrovaných v roku 2007.

8 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,5 % áut Volkswagen Golf z roku 2007, pri rovnako starých autách je to 8,2 %.
7,5 %
malo na STK vážnu chybu
232 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 229 tis. km
−8 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2007

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volkswagen Golf z roku 2007 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,38 % kontrol
1,38 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,22 % kontrol
1,22 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,07 % kontrol
1,07 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,99 % kontrol
0,99 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,83 % kontrol
0,83 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 16,8 % kontrol
16,8 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 10,0 % kontrol
10,0 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 7,2 % kontrol
7,2 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 5,7 % kontrol
5,7 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 4,5 % kontrol
4,5 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 3,9 % kontrol
3,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Golf 20038,2 %priemer 8,7 %
Golf 20048,8 %priemer 8,8 %
Golf 20059,1 %priemer 8,8 %
Golf 20068,3 %priemer 8,5 %
Golf 20077,5 %priemer 8,2 %
Golf 20087,3 %priemer 7,8 %
Golf 20096,2 %priemer 7,5 %
Golf 20105,7 %priemer 6,8 %
Golf 20115,1 %priemer 5,9 %

← Všetky ročníky a motory Volkswagen Golf

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Máš Golf či Octaviu na 17-palcových kolesách? AvD otestoval 15 zimných pneumatík, tri neodporúčaADAC otestoval nový Golf 2.0 TDI: Nameraná spotreba ukazuje, prečo diesel ešte nekončíHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika