Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Opel Mokka: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 11 017 pravidelných technických kontrol a z údajov o 180 643 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

4 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 3,5 % áut Opel Mokka, pri rovnako starých autách je to 3,4 %.
3,5 %
áut malo na STK vážnu chybu
76 tis.
bežný nájazd ročníka 2017 (medián)
6,9 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
257
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Mokka – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,54 % kontrol
0,54 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,29 % kontrol
0,29 %
Ručná brzda – niektoré koleso nedosahuje požadovaný účinok
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,26 % kontrol
0,26 %
Pneumatiky – povinná kontrola tlaku chýba alebo nefunguje
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,26 % kontrol
0,26 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,25 % kontrol
0,25 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 1,5 % kontrol
1,5 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 1,3 % kontrol
1,3 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 1,2 % kontrol
1,2 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,6 % kontrol
0,6 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 0,6 % kontrol
0,6 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
pri 0,5 % kontrol · ako vážna chyba 0,5 %
0,5 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 0,5 % kontrol
0,5 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,2 benzín 96 kW (131 k)
1 300 kg · CO₂ 135 g/km
6,0 l6,9 l149
1,2 benzín 74 kW (101 k)
1 270 kg · CO₂ 126 g/km
5,6 l6,8 l54
1,2 benzín 100 kW (136 k)
1 283 kg · CO₂ 126 g/km
5,6 l6,9 l32
elektromobil 100 kW (136 k)
1 598 kg
16,0 kWh–0
1,2 hybrid 100 kW (136 k)
1 362 kg · CO₂ 109 g/km
4,8 l6,9 l19
1,5 nafta 81 kW (110 k)
1 295 kg · CO₂ 118 g/km
4,5 l5,2 l0
elektromobil 115 kW (156 k)
1 612 kg
15,4 kWh–3
elektromobil 57 kW (78 k)
1 598 kg
16,0 kWh–0
elektromobil 62 kW (84 k)
1 614 kg
15,4 kWh–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Mokka 2013134 tis. km
Mokka 2014115 tis. km
Mokka 2015101 tis. km
Mokka 201691 tis. km
Mokka 201776 tis. km
Mokka 201868 tis. km
Mokka 201954 tis. km
Mokka 202139 tis. km
Mokka 202239 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 6 z 5 562 áut (0,11 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame