Autorady.skDatabáza áut

Opel Zafira 2003: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 1 281 pravidelných technických kontrol áut Opel Zafira prvýkrát registrovaných v roku 2003.

17 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 10,2 % áut Opel Zafira z roku 2003, pri rovnako starých autách je to 8,7 %.

Opel Zafira 2003 v skratke

  • Ročník 2003 má o 17 % viac vážnych chýb ako iné autá z toho roku – pri kúpe buď opatrnejší.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 241 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
10,2 %
malo na STK vážnu chybu
241 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 238 tis. km
+17 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 2003

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Opel Zafira z roku 2003 najčastejšie neprešla STK.

Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,41 % kontrol
1,41 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,41 % kontrol
1,41 %
Brzdy – brzdové potrubie alebo spoje poškodené alebo hĺbkovo skorodované
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,33 % kontrol
1,33 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,17 % kontrol
1,17 %
Karoséria – korózia narúša pevnosť
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,09 % kontrol
1,09 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 20,8 % kontrol
20,8 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,1 % kontrol
14,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 11,4 % kontrol
11,4 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 9,7 % kontrol
9,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 8,6 % kontrol
8,6 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 7,4 % kontrol
7,4 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 6,0 % kontrol
6,0 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 5,8 % kontrol
5,8 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

Zafira 19998,8 %priemer 9,1 %
Zafira 200011,9 %priemer 9,3 %
Zafira 20019,5 %priemer 8,7 %
Zafira 200210,4 %priemer 8,7 %
Zafira 200310,2 %priemer 8,7 %
Zafira 20048,8 %priemer 8,8 %
Zafira 200510,2 %priemer 8,8 %
Zafira 200610,8 %priemer 8,5 %
Zafira 200711,2 %priemer 8,2 %

← Všetky ročníky a motory Opel Zafira

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika