Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Podpriemerne spoľahlivé

Peugeot 5008: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 24 971 pravidelných technických kontrol a z údajov o 119 001 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

41 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 6,0 % áut Peugeot 5008, pri rovnako starých autách je to 4,2 %.
6,0 %
áut malo na STK vážnu chybu
228 tis.
bežný nájazd ročníka 2011 (medián)
7,0 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
312
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

5008 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – DPF či iné zariadenie chýba, upravené alebo poškodené
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,59 % kontrol
1,59 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,25 % kontrol
1,25 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,99 % kontrol
0,99 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,62 % kontrol
0,62 %
Brzdové svetlá – nesvieti niektoré povinné brzdové svetlo
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,60 % kontrol
0,60 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 11,0 % kontrol
11,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 4,2 % kontrol
4,2 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 3,4 % kontrol
3,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 3,3 % kontrol
3,3 %
Emisie – DPF či iné zariadenie chýba, upravené alebo poškodené
pri 1,6 % kontrol · ako vážna chyba 1,6 %
1,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 1,4 % kontrol
1,4 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
pri 1,3 % kontrol · ako vážna chyba 1,3 %
1,3 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 1,0 % kontrol
1,0 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,2 hybrid 100 kW (136 k)
1 711 kg · CO₂ 130 g/km
5,8 l7,0 l287
1,5 nafta 96 kW (131 k)
1 611 kg · CO₂ 146 g/km
5,6 l6,1 l9
1,2 benzín 96 kW (131 k)
1 505 kg · CO₂ 148 g/km
6,5 l7,9 l0
1,2 benzín 100 kW (136 k)
1 630 kg · CO₂ 129 g/km
5,7 l7,0 l0
elektromobil 157 kW (214 k)
2 283 kg
18,7 kWh–11
1,6 plug-in hybrid 110 kW (150 k)
2 078 kg · CO₂ 29 g/km
1,2 l–4
2,0 nafta 130 kW (177 k)
1 682 kg · CO₂ 155 g/km
5,9 l6,9 l0
elektromobil 240 kW (326 k)
2 383 kg
18,8 kWh–1
1,6 benzín 133 kW (181 k)
1 596 kg · CO₂ 159 g/km
7,1 l8,3 l0
elektromobil 104 kW (141 k)
2 286 kg
18,3 kWh–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

5008 2010223 tis. km
5008 2012218 tis. km
5008 2014192 tis. km
5008 2016157 tis. km
5008 2018129 tis. km
5008 202087 tis. km
5008 202269 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 11 z 11 800 áut (0,09 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame