Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Škoda Kodiaq: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 50 659 pravidelných technických kontrol a z údajov o 227 424 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

34 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 1,6 % áut Škoda Kodiaq, pri rovnako starých autách je to 2,4 %.
1,6 %
áut malo na STK vážnu chybu
146 tis.
bežný nájazd ročníka 2018 (medián)
6,8 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
2 110
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Kodiaq – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,28 % kontrol
0,28 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,17 % kontrol
0,17 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,12 % kontrol
0,12 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,11 % kontrol
0,11 %
Úprava vozidla – nie je zapísaná v dokladoch (napr. ťažné zariadenie)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,11 % kontrol
0,11 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,7 % kontrol
2,7 %
Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 0,4 % kontrol
0,4 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 0,2 % kontrol
0,2 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 0,1 % kontrol
0,1 %
Stierače – zadný chýba alebo zle stiera
pri 0,1 % kontrol
0,1 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
0,1 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,0 nafta 110 kW (150 k)
1 751 kg · CO₂ 146 g/km
5,6 l6,8 l233
2,0 nafta 142 kW (193 k)
1 815 kg · CO₂ 163 g/km
6,2 l–986
1,5 plug-in hybrid 110 kW (150 k)
1 916 kg · CO₂ 14 g/km
0,6 l–267
2,0 nafta 147 kW (200 k)
1 782 kg · CO₂ 172 g/km
6,6 l7,5 l0
1,5 hybrid 110 kW (150 k)
1 686 kg · CO₂ 140 g/km
6,2 l8,2 l184
1,5 benzín 110 kW (150 k)
1 620 kg · CO₂ 159 g/km
7,0 l8,2 l0
2,0 benzín 140 kW (190 k)
1 744 kg · CO₂ 182 g/km
8,0 l9,0 l0
2,0 benzín 180 kW (245 k)
1 799 kg · CO₂ 196 g/km
8,6 l10,6 l0
2,0 benzín 195 kW (265 k)
1 871 kg · CO₂ 189 g/km
8,3 l–220
2,0 benzín 150 kW (204 k)
1 780 kg · CO₂ 173 g/km
7,6 l–220

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Kodiaq 2016146 tis. km
Kodiaq 2017152 tis. km
Kodiaq 2018146 tis. km
Kodiaq 2019123 tis. km
Kodiaq 2020109 tis. km
Kodiaq 202191 tis. km
Kodiaq 202280 tis. km
Kodiaq 202344 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 18 z 24 744 áut (0,07 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Čítaj aj na Autorady.sk

Z magazínu Autorady.sk.

Škoda zvoláva 1,7 milióna áut. Problém s riadením sa týka Octavie, Superbu, Karoqu aj KodiaquŠkoda Kodiaq dostala v Green NCAP iba 2,5 hviezdičky. Toto ju potopiloHrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problém

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame