Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Peugeot 3008: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 18 244 pravidelných technických kontrol a z údajov o 254 384 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

15 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 4,4 % áut Peugeot 3008, pri rovnako starých autách je to 3,8 %.
4,4 %
áut malo na STK vážnu chybu
98 tis.
bežný nájazd ročníka 2018 (medián)
6,8 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
497
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

3008 – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – DPF či iné zariadenie chýba, upravené alebo poškodené
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,87 % kontrol
0,87 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,79 % kontrol
0,79 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,66 % kontrol
0,66 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,49 % kontrol
0,49 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,34 % kontrol
0,34 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 6,6 % kontrol
6,6 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 3,5 % kontrol
3,5 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,4 % kontrol
2,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 2,0 % kontrol
2,0 %
Emisie – DPF či iné zariadenie chýba, upravené alebo poškodené
pri 0,9 % kontrol · ako vážna chyba 0,9 %
0,9 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
pri 0,8 % kontrol · ako vážna chyba 0,8 %
0,8 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 0,7 % kontrol
0,7 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 0,7 % kontrol
0,7 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
1,2 hybrid 100 kW (136 k)
1 641 kg · CO₂ 123 g/km
5,5 l6,8 l467
1,5 nafta 96 kW (131 k)
1 504 kg · CO₂ 142 g/km
5,4 l6,0 l2
1,2 benzín 96 kW (131 k)
1 395 kg · CO₂ 143 g/km
6,3 l7,5 l0
elektromobil 157 kW (214 k)
2 183 kg
17,0 kWh–18
1,6 plug-in hybrid 133 kW (181 k)
1 838 kg · CO₂ 29 g/km
1,3 l5,6 l3
1,2 benzín 100 kW (136 k)
1 557 kg · CO₂ 126 g/km
5,6 l6,8 l0
1,6 plug-in hybrid 110 kW (150 k)
1 897 kg · CO₂ 31 g/km
1,4 l6,1 l7
1,6 plug-in hybrid 147 kW (200 k)
1 908 kg · CO₂ 28 g/km
1,2 l5,6 l0
elektromobil 240 kW (326 k)
2 326 kg
17,9 kWh–0
elektromobil 104 kW (141 k)
2 182 kg
17,2 kWh–0
elektromobil 170 kW (231 k)
2 241 kg
17,7 kWh–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

3008 2010189 tis. km
3008 2012182 tis. km
3008 2014165 tis. km
3008 2016129 tis. km
3008 201898 tis. km
3008 202067 tis. km
3008 202255 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 14 z 8 826 áut (0,16 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame