Autorady.skDatabáza áut

Volvo V70 1999: oplatí sa kúpiť? Spoľahlivosť a poruchy

Z 445 pravidelných technických kontrol áut Volvo V70 prvýkrát registrovaných v roku 1999.

23 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 7,0 % áut Volvo V70 z roku 1999, pri rovnako starých autách je to 9,1 %.

Volvo V70 1999 v skratke

  • Ročník 1999 je nadpriemerne spoľahlivý – o 23 % menej vážnych chýb ako iné autá z toho roku.
  • Najčastejšie neprejde STK pre: emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu.
  • Polovica áut má najazdené menej ako 365 tis. km – výrazne vyšší stav tachometra pri ponuke stojí za otázku.
7,0 %
malo na STK vážnu chybu
365 tis. km
bežný nájazd (medián), priemer áut tohto veku 226 tis. km
−23 %
vážnych chýb oproti priemeru ročníka 1999

Na čo sa pozrieť pri kúpe

Vážne chyby, kvôli ktorým Volvo V70 z roku 1999 najčastejšie neprešla STK.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 2,02 % kontrol
2,02 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,80 % kontrol
1,80 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,12 % kontrol
1,12 %
Emisie – chyba diagnostiky OBD alebo s vozidlom nejde komunikovať
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,90 % kontrol
0,90 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,67 % kontrol
0,67 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky zapísané chyby vrátane drobných.

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 18,9 % kontrol
18,9 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 14,6 % kontrol
14,6 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 12,6 % kontrol
12,6 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 12,1 % kontrol
12,1 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 11,7 % kontrol
11,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 10,6 % kontrol
10,6 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 5,4 % kontrol
5,4 %
Dvere – uvoľnené alebo opotrebované pánty, bez vplyvu na funkciu
pri 4,9 % kontrol
4,9 %

Susedné ročníky

Podiel áut s vážnou chybou. Staršie autá majú prirodzene viac chýb – porovnávaj s priemerom.

V70 19979,5 %priemer 8,8 %
V70 19988,5 %priemer 9,2 %
V70 19997,0 %priemer 9,1 %
V70 20007,5 %priemer 9,3 %
V70 20018,1 %priemer 8,7 %
V70 20027,3 %priemer 8,7 %
V70 20037,9 %priemer 8,7 %

← Všetky ročníky a motory Volvo V70

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Zdroj: Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), kontroly 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026. „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C. Údaje sú z Česka, kde jazdia rovnaké modely ako na Slovensku. Metodika