Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Priemerne spoľahlivé

Ford Kuga: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 33 471 pravidelných technických kontrol a z údajov o 236 449 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

12 %
viac vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 4,6 % áut Ford Kuga, pri rovnako starých autách je to 4,2 %.
4,6 %
áut malo na STK vážnu chybu
75 tis.
bežný nájazd ročníka 2019 (medián)
4,7 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
1 010
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Kuga – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 1,25 % kontrol
1,25 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,72 % kontrol
0,72 %
Emisie – DPF či iné zariadenie chýba, upravené alebo poškodené
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,54 % kontrol
0,54 %
Brzdy – kotúč silno skorodovaný (viac ako 1/5 trecej plochy)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,27 % kontrol
0,27 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,27 % kontrol
0,27 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 3,0 % kontrol
3,0 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 2,6 % kontrol
2,6 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 2,4 % kontrol
2,4 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 2,0 % kontrol
2,0 %
Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
pri 1,3 % kontrol · ako vážna chyba 1,3 %
1,3 %
Poloos – prasknutá manžeta, mazivo neuniká
pri 0,8 % kontrol
0,8 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
pri 0,7 % kontrol · ako vážna chyba 0,7 %
0,7 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 0,7 % kontrol
0,7 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,5 plug-in hybrid 112 kW (152 k)
1 844 kg · CO₂ 23 g/km
1,0 l4,7 l3
2,5 hybrid 111 kW (151 k)
1 709 kg · CO₂ 125 g/km
5,5 l6,2 l299
2,5 plug-in hybrid 111 kW (151 k)
1 863 kg · CO₂ 25 g/km
1,0 l–179
2,5 hybrid 112 kW (152 k)
1 714 kg · CO₂ 127 g/km
5,5 l6,2 l0
1,5 benzín 111 kW (151 k)
1 554 kg · CO₂ 149 g/km
6,6 l7,5 l26
2,0 nafta 88 kW (120 k)
1 679 kg · CO₂ 151 g/km
5,8 l6,3 l0
1,5 benzín 137 kW (186 k)
1 587 kg · CO₂ 156 g/km
6,8 l9,1 l503
1,5 benzín 110 kW (150 k)
1 564 kg · CO₂ 150 g/km
6,6 l7,5 l0
2,0 nafta 140 kW (190 k)
1 735 kg · CO₂ 151 g/km
5,8 l6,8 l0
1,5 nafta 88 kW (120 k)
1 586 kg · CO₂ 131 g/km
5,0 l5,8 l0
1,5 benzín 88 kW (120 k)
1 564 kg · CO₂ 151 g/km
6,7 l7,4 l0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Kuga 2008226 tis. km
Kuga 2010211 tis. km
Kuga 2012179 tis. km
Kuga 2014159 tis. km
Kuga 2016142 tis. km
Kuga 201897 tis. km
Kuga 202078 tis. km
Kuga 202267 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 22 z 16 231 áut (0,14 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame