Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Mercedes-Benz AMG: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 5 213 pravidelných technických kontrol a z údajov o 96 942 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

24 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 1,9 % áut Mercedes-Benz AMG, pri rovnako starých autách je to 2,5 %.
1,9 %
áut malo na STK vážnu chybu
86 tis.
bežný nájazd ročníka 2019 (medián)
18,0 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
470
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

AMG – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,33 % kontrol
0,33 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,29 % kontrol
0,29 %
Emisie – chyba diagnostiky OBD alebo s vozidlom nejde komunikovať
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,21 % kontrol
0,21 %
Sklo – priepustnosť svetla vpredu pod 70 %
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,19 % kontrol
0,19 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,13 % kontrol
0,13 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 1,6 % kontrol
1,6 %
Emisie – výfukové plyny prekračujú hodnoty výrobcu
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Emisie – zlá zmes paliva so vzduchom (lambda)
pri 0,3 % kontrol · ako vážna chyba 0,3 %
0,3 %
Emisie – chyba diagnostiky OBD alebo s vozidlom nejde komunikovať
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Sklo – priepustnosť svetla vpredu pod 70 %
pri 0,2 % kontrol · ako vážna chyba 0,2 %
0,2 %
Pneumatiky – typ pneumatiky nesúhlasí s dokladmi vozidla
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
0,1 %
Kolesá – neschválený typ alebo rozmer kolesa (nezhoduje sa s dokladmi)
pri 0,1 % kontrol · ako vážna chyba 0,1 %
0,1 %
Lekárnička – chýba, nesprávny druh alebo neúplný obsah
pri 0,1 % kontrol
0,1 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
4,0 benzín 430 kW (585 k)
2 369 kg · CO₂ 348 g/km
15,3 l18,0 l19
3,0 plug-in hybrid 330 kW (449 k)
2 646 kg · CO₂ 39 g/km
1,6 l9,7 l61
2,0 hybrid 225 kW (306 k)
1 696 kg · CO₂ 196 g/km
8,6 l10,3 l15
3,0 hybrid 320 kW (435 k)
2 275 kg · CO₂ 235 g/km
10,3 l12,8 l72
4,0 hybrid 450 kW (612 k)
2 543 kg · CO₂ 234 g/km
10,2 l15,3 l33
4,0 hybrid 430 kW (585 k)
2 640 kg · CO₂ 338 g/km
14,8 l18,0 l204
2,0 benzín 310 kW (422 k)
1 708 kg · CO₂ 207 g/km
9,1 l11,9 l2
3,0 hybrid 330 kW (449 k)
2 035 kg · CO₂ 216 g/km
9,5 l11,5 l25
2,0 hybrid 310 kW (422 k)
1 955 kg · CO₂ 233 g/km
10,2 l11,9 l16
2,0 hybrid 350 kW (476 k)
2 237 kg · CO₂ 167 g/km
7,3 l–7
2,0 hybrid 300 kW (408 k)
1 863 kg · CO₂ 205 g/km
9,0 l11,8 l1
2,0 benzín 225 kW (306 k)
1 680 kg · CO₂ 200 g/km
8,8 l10,3 l0
elektromobil 350 kW (476 k)
2 563 kg
23,0 kWh–2
2,0 hybrid 280 kW (381 k)
1 810 kg · CO₂ 210 g/km
9,3 l12,1 l0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

AMG 201691 tis. km
AMG 2017103 tis. km
AMG 201894 tis. km
AMG 201986 tis. km
AMG 202074 tis. km
AMG 202157 tis. km
AMG 202247 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 7 z 2 638 áut (0,27 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame