Databáza áut od Autorady.sk – rady a správy pre vodičov← Späť na Autorady.sk
Autorady.skDatabáza áut
Nadpriemerne spoľahlivé

Mercedes-Benz Trieda E: spoľahlivosť, poruchy a spotreba

Z 34 835 pravidelných technických kontrol a z údajov o 106 443 nových autách predaných v EÚ v rokoch 2023 – 2025.

16 %
menej vážnych chýb na STK ako priemerné auto rovnakého veku. Vážnu chybu malo 5,0 % áut Mercedes-Benz Trieda E, pri rovnako starých autách je to 5,9 %.
5,0 %
áut malo na STK vážnu chybu
169 tis.
bežný nájazd ročníka 2017 (medián)
8,8 l
skutočná spotreba najčastejšieho motora
139
nových áut predaných na Slovensku v roku 2025

Spoľahlivosť podľa ročníka

Koľko percent áut malo na STK vážnu alebo nebezpečnú chybu. Čím nižší stĺpec, tým lepšie. Čiara ukazuje priemer všetkých áut rovnakého ročníka.

Trieda E – podiel áut so závažnou chyboupriemer všetkých áut rovnakého ročníka

Pre čo najčastejšie neprejde STK

Vážne chyby, kvôli ktorým musí auto na opakovanú kontrolu. Na tieto miesta sa pri kúpe jazdenky pozri ako prvé.

Emisie – dymivosť nad hodnotou zo štítku výrobcu
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,89 % kontrol
0,89 %
Emisie – príliš veľký rozptyl nameranej dymivosti
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,63 % kontrol
0,63 %
Úniky kvapalín – únik oleja či inej kvapaliny
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,56 % kontrol
0,56 %
Emisie – DPF či iné zariadenie chýba, upravené alebo poškodené
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,49 % kontrol
0,49 %
Emisie – riadiaca jednotka hlási chyby týkajúce sa emisií
auto kvôli tomu neprešlo pri 0,44 % kontrol
0,44 %

Najčastejšie chyby na STK

Všetky chyby, ktoré technik zapísal, vrátane drobných (napríklad poškodené sklo svetla bez vplyvu na svietenie).

Svetlomety – poškodené sklo alebo teleso, bez vplyvu na svietenie
pri 7,7 % kontrol
7,7 %
Sklo – menšia prasklina mimo stieranej plochy alebo do 20 mm v nej
pri 4,8 % kontrol
4,8 %
Riadenie – poškodené manžety kĺbov tyčí riadenia
pri 4,5 % kontrol
4,5 %
Ručná brzda – opotrebenie mechanizmu bez vplyvu na funkciu
pri 3,1 % kontrol
3,1 %
Brzdy – hadica povrchovo odretá či popraskaná, spodná vrstva celá
pri 2,7 % kontrol
2,7 %
Osvetlenie ŠPZ – nesvieti niektorá žiarovka
pri 2,4 % kontrol
2,4 %
Riadenie – netesnosť prevodky riadenia
pri 1,9 % kontrol
1,9 %
Blatníky – uvoľnené alebo poškodené, bez vplyvu na funkciu
pri 1,5 % kontrol
1,5 %

Motory a spotreba

Katalógová spotreba (WLTP) a skutočná spotreba z palubných počítačov áut v EÚ za rok 2024. Počet nových áut predaných na Slovensku v roku 2025.

MotorKatalógSkutočnePredaných v SR
2,0 hybrid 145 kW (197 k)
1 937 kg · CO₂ 137 g/km
5,3 l8,8 l71
2,0 plug-in hybrid 145 kW (197 k)
2 336 kg · CO₂ 18 g/km
0,8 l4,8 l11
2,0 plug-in hybrid 150 kW (204 k)
2 242 kg · CO₂ 18 g/km
0,8 l5,7 l3
2,0 hybrid 147 kW (200 k)
1 915 kg · CO₂ 138 g/km
5,2 l–0
2,0 hybrid 150 kW (204 k)
1 846 kg · CO₂ 153 g/km
6,7 l8,1 l4
3,0 hybrid 270 kW (367 k)
2 091 kg · CO₂ 170 g/km
6,6 l9,9 l29
1,9 plug-in hybrid 143 kW (194 k)
2 151 kg · CO₂ 36 g/km
1,4 l5,8 l0
1,6 nafta 118 kW (160 k)
1 800 kg · CO₂ 136 g/km
5,2 l6,4 l0
3,0 hybrid 280 kW (381 k)
2 005 kg · CO₂ 182 g/km
8,0 l9,3 l7
2,9 nafta 243 kW (330 k)
2 002 kg · CO₂ 189 g/km
7,2 l7,9 l0
2,0 plug-in hybrid 185 kW (252 k)
2 255 kg · CO₂ 21 g/km
0,9 l6,3 l3
2,0 hybrid 120 kW (163 k)
1 930 kg · CO₂ 129 g/km
4,9 l–11
1,9 nafta 143 kW (194 k)
1 833 kg · CO₂ 154 g/km
5,9 l6,6 l0
2,0 hybrid 195 kW (265 k)
1 994 kg · CO₂ 163 g/km
6,2 l–0

Koľko najazdia

Medián stavu tachometra na STK podľa ročníka. Polovica áut má najazdené menej, polovica viac.

Trieda E 2000287 tis. km
Trieda E 2002307 tis. km
Trieda E 2004326 tis. km
Trieda E 2006304 tis. km
Trieda E 2008294 tis. km
Trieda E 2010268 tis. km
Trieda E 2012250 tis. km
Trieda E 2014229 tis. km
Trieda E 2016179 tis. km
Trieda E 2018147 tis. km
Trieda E 202099 tis. km
Trieda E 202275 tis. km

Stav tachometra klesol medzi dvoma kontrolami pri 49 z 16 797 áut (0,29 %). Ide o stočený alebo vymenený tachometer zistený v Česku – stočenie pred dovozom tieto údaje neukážu.

Rady ku kúpe jazdeného auta

Z magazínu Autorady.sk.

Hrdza na prahu a STK: Kedy ešte auto prejde a kedy už korózia znamená vážnu chybuChystáš sa kúpiť auto zo zahraničia? Na Slovensku platia nové pravidlá homologizácie, pri prihlásení môžeš mať problémSTK sa môže výrazne zmeniť. EÚ rieši kontrolu softvéru, kamier aj asistenčných systémovKupuješ jazdené pneumatiky? Pekný dezén ešte neznamená, že sú bezpečné

Spoľahlivosť: pravidelné technické kontroly osobných áut v ČR (Ministerstvo dopravy ČR, otvorené dáta technických prehliadok (ISTP), 21. 09. 2024 – 20. 09. 2026). „Vážna chyba“ = chyba kategórie B alebo C, auto musí na opakovanú kontrolu. Porovnanie s priemerom berie do úvahy vek auta. Spotreba a predaje: © Európska environmentálna agentúra (EEA), CC BY 4.0. Ako počítame